Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 za nami. Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na szkolny portal społecznościowy fb. Życzymy wszystkim udanych bezpiecznych wakacji.
Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA DZIECKA. W naszej szkole 1 czerwca na sportowo - zaczynamy od 9.00
Dziś rozpoczęły się Egzaminy Ósmoklasity. Potrwają trzy dni: język polski, matematyka oraz język obcy. Życzymy powodzenia!
Dnia 4 czerwca br. (sobota) odbędzie się 41 bieg im. Bronisława Malinowskiego. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do udziału w tej imprezie sportowej. Czas jest nietypowy ale to ze względu na uczczenie 71 rocznicy narodzin Bronisława Malinowskiego. Zapisy jak i wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie www.biegimalinowskiego.pl. Zapisy trwają do 29 maja ale liczba miejsc jest ograniczona w każdym biegu rocznikowym dlatego jak najszybciej zapisujcie się na bieg. POWODZENIA!
Harmonogram obchodów rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 Maja".
Uroczystości rozpoczęły się już o godz. 9:45, od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Niepodległości, skąd uczestnicy udali się bezpośrednio do Bazyliki Kolegiackiej (Fary), gdzie o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny.
Z kolei na godz. 11.00 na Rynku odbył się występ artystyczny uczniów naszej szkoły, a o godz. 11.15 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. O godz. 12.00 rozpoczął się też dzień otwarty Fortu Wielka Księża Góra na ul. Droga Graniczna.
Aby nastrój tych świąt przybranych wiosenną radością i beztroską utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności życzą: Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 15.
Zwracamy się z prośbą o włączenie do zbiórki pt. "AKCJA - WYPRAWKA"
Niebawem, w naszej szkole, naukę podejmie kilkoro uczniów w różnych klasach. Chcemy ułatwić im start w nowej rzeczywistości i obdarzyć ich tym, co dla nich niezbędne. Potrzeby są wielkie, ale wierzymy, że dobra w Waszych sercach jest jeszcze więcej. Zapraszamy do włączenia się w akcję Rodziców, Uczniów, Pracowników SP 15. Liczymy na Was.
Szanowne Grono Pedagogiczne, Drodzy Pracownicy, Czcigodni Rodzice, Uczniowie.
Dziś zapakowaliśmy wszystkie dary i przekazaliśmy do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Grudziądzu. Składamy wszystkim i każdemu z osobna, słowa serdecznych PODZIĘKOWAŃ za ogrom dobra, którym się podzieliliście. Każdego dnia, całe mnóstwo rzeczy trafiało do szkolnego magazynu. Tam, Pani Natalia wraz z uczennicami z klasy 7a, pieczołowicie segregowały i sprawdzały wszystko, by dziś mogło to pojechać do potrzebujących. Chylimy czoła przed każdym z Was, za okazane serce i wrażliwość. Pięknie dziękujemy, że można na WAS zawsze liczyć. 15stka nie zawodzi!!!
Ps. Serdeczne podziękowania dla p. Janka oraz chłopców z klasy 7a i 8b za pomoc w dzisiejszym załadunku. Tak 3mać!!!
Do nas wszystkich, w tym do dzieci, docierają informacje ze świata, informacje o wojnie na Ukrainie. Dzieci obserwują rodziców, dorosłych, ich reakcje, oglądają programy telewizyjne, korzystają z Internetu. I one, tak jak dorośli, odczuwają strach, obawę, smutek, rozpacz. Ważną rzeczą jest, aby dziecko zrozumiało co się dzieje i miało z kim podzielić się swoimi odczuciami, obawami, emocjami. Najważniejszą rzeczą jest mówienie prawdy. Język powinien być dostosowany do wieku dziecka. Dorosły powinien nazywać i akceptować emocje. Zaprzeczanie i udawanie, że nic się nie dzieje, na pewno napełnia ich niepokojem. Dzieci widzą, że jesteśmy niespokojni, zdenerwowani, doświadczamy trudnych emocji. Bardzo ważne jest, aby mówić o uczuciach, mówić otwarcie. Niezależnie od wieku dziecka należy skupić się na tym, co się dzieje tu i teraz, nie wybiegać za daleko w przyszłość, nie katastrofizować, ale też nie kłamać i nie obiecywać tego, czego nie jesteśmy pewni, czego nie możemy zagwarantować. Otwarcie powiedzmy „nie jestem w stanie tego obiecać”. Bezpieczeństwo jest podstawową potrzebą każdego z nas. Dorośli powinni zapewnić dzieciom wsparcie, zrozumienie. Bądźmy blisko dzieci i reagujmy na ich sygnały, na ich potrzeby i zachowania.
Kilka linków do ciekawych artykułów: Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Dzieci nie powinny słyszeć kłamstw. Porady psychologa, jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie. Coraz więcej dzieci ma zaburzenia lękowe.
Drodzy Rodzice, Pracownicy i Uczniowie. „Piętnastka” działa. Dziś pierwszy dzień zbiórki darów serca dla Ukrainy. Jest ich całe mnóstwo. Pierwsze dary zostały już przekazane i pojechały na granicę polsko – ukraińską. DZIĘKUJEMY WAM za każdy gest solidarności, za SZLACHETNE SERCE. DZIĘKUJEMY, że zawsze można na Was liczyć. W związku z licznymi pytaniami, zamieszczamy zaktualizowaną listę rzeczy, które są najbardziej potrzebne… Działajmy dalej i POMAGAJMY.
14 lutego to nie tylko walentynki, warto pamiętać, że tego samego dnia w 1942 roku powstała Armia Krajowa.
W 2022 r. przypada 80. rocznica powstania Armii Krajowej – sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego, jednej z najlepiej zorganizowanych podziemnych organizacji wojskowych w Europie, która walczyła z niemieckim okupantem. Armia Krajowa (AK) była konspiracyjną organizacją wojskową stanowiącą integralną część Sił Zbrojnych RP. Podlegała Naczelnemu Wodzowi i Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Korzenie Armii Krajowej sięgają zawiązanej w nocy z 26 na 27 września 1939 r. przez grupę wyższych oficerów z gen. Michałem Karaszewiczem-Tokarzewskim na czele, konspiracyjnej organizacji Służba Zwycięstwu Polski. Stała się ona zalążkiem rozbudowanego później Państwa Podziemnego. SZP została przekształcona najpierw w 1940 r. w Związek Walki Zbrojnej. 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie. Cześć i chwała Bohaterom!
"Integracja - wszyscy możemy więcej"
Każde dziecko w naszej klasie spotyka się z indywidualnym podejściem ze strony nauczycieli. W pracy z dziećmi kierujemy się empatią, szacunkiem i rozsądną autentycznością. Niezwykle ważne jest dla nas stworzenie komfortowego środowiska, w którym dzieci mogą wyrazić swoje uczucia, emocje i myśli. Jako klasa bierzemy udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach takich jak: projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”, wieloletnia współpraca ze schroniskiem dla zwierząt, udział w akcjach organizowanych przez miasto, szkoły. Podczas tych wydarzeń dzieci mają szansę uczyć się współpracy, wzmacniać kompetencje społeczne, doświadczać empatii jak i nawiązywać nowe relacje z rówieśnikami. Zwracamy uwagę na cechy osobowościowe dzieci, ich temperament czy podejmowane przez nie aktywności, dzięki czemu możemy umiejętnie dostosować program lekcji do potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych dzieci. Dzięki holistycznemu podejściu dbamy o płaszczyznę emocjonalną, społeczną i edukacyjną każdego dziecka.
Więcej informacji pod nr tel. 56 46 274 08
Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023 odbywają się: od 01.02.2022 r. do 04.03.2022 r. (dla dzieci z obwodu szkoły) oraz od 07.03.2022 r. do 21.03.2022 r. (dla dzieci spoza obwodu szkoły)
1. Dzieci urodzone w roku 2015 r. (7-letnie). 2. Dzieci, którym na wniosek rodziców w roku szkolnym 2021/2022 odroczono rozpoczęcie spełnienia obowiązku szkolnego. 3. Dzieci urodzone w 2016 r. (6-letnie), które na wniosek rodziców jako sześciolatki mogą być zapisane do klasy pierwszej (jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzednim lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej). 4. Obwód szkoły obejmuje następujące ulice: - Brzeźna, - Bydgoska nr parzyste od 18 do końca oraz nr nieparzyste od 11 do końca, - Chełmińska nr parzyste od 28 do 104, - Ciołkowskiego, - Heweliusza, - Kalinkowa, - Kępowa, - Kopernika, - Kosmonautów, - Laskowicka, - Piaskowa, - Wiślana. Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego zawarte są w Załączniku Nr 1 do Zarządzenia Nr 75/22 Prezydenta Grudziądza z dnia 26.01.2022 r.
Podziękowania za udział w projekcie Jasełka 2021 dla uczniów: Antosia Grabińska kl.3A, Tymek Leissa kl. 2B, Klaudia Haidek 7a, Hania i Ula Marony, dla Dyrekcji SP 15, nauczycieli: Ewy Chylewskiej, Izabeli Majewskiej, Aleksandry Kempskiej Doroty Rosińskiej, Anny Lelonek, Malwiny Kasprowicz, Sandry Daraż, Natalii i Michała Marony oraz Sebastiana Leissa. Szczególne podziękowania za montaż i realizację nagrania dla Pana Krzysztofa Dziedzica.
Zajęcia zdalne będą prowadzone zgodnie ze szkolnym planem. Każda lekcja trwać będzie do 30 minut, a między wszystkimi zaplanowano równe 10 minutowe przerwy.
Harmonogram godzinowy lekcji dla nauczania zdalnego:
Zasady prawidłowej zdalnej pracy uczniów:
List Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji: pobierz w pdf
Szczegółowy program uroczystości:
10.11.2021 r.
11.11.2021 r.
Terminy dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: zobacz
Od 15 września zapisy do udziału w "Biegu Malinowskiego" dokonuje się indywidualnie pod adresem e-mail: biuro@biegimalinowskiego.pl
Do dnia 15 września 2021 r. należy złożyć wypełnione i udokumentowane wnioski na stypendium szkolne. Wnioski można odbierać w gabinecie pedagoga.
Szczegółowe informacje o rejestracji na szczepienie:
Dokumenty do pobrania i wydruku przed szczepieniem:
Od 8-go września rusza stołówka szkolna. Płatności przyjmujemy tylko przelewem.
Informacje o stołówce szkolnej i płatnościach - zobacz więcej
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia. W pakiecie znalazły się filmy, scenariusze lekcji oraz dodatkowe materiały edukacyjne. Zestawy te będą pomocne w zorganizowaniu tygodnia informacyjnego w szkołach – lekcji z uczniami oraz spotkań informacyjnych z rodzicami. Wszystkie materiały zostaną zamieszczone także na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE).
Film edukacyjny dla uczniów klas IV-VIII: zobacz na YouTube
Nasza 14-letnia uczennica Kinga Szwiec jest śmiertelnie chora na białaczkę. Niestety lek, który przyjmuje przestał być refundowany od września tego roku...
Link do zbiórki dla Kingi: www.siepomaga.pl/kinga-szwiec
Wykaz podręczników: pobierz w pdf
Codzienne wyposażenie tornistra:
Wyposażenie przybornika:
Strój gimnastyczny:
Informacja dla rodziców: wrzesień miesiącem opłat:
Proszę przygotować 1 zdjęcie do legitymacji szkolnej.