[24-06-2022]

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022.

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 za nami. Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na szkolny portal społecznościowy fb. Życzymy wszystkim udanych bezpiecznych wakacji.

[1-06-2022]

Dzień Dziecka.

Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA DZIECKA.
W naszej szkole 1 czerwca na sportowo - zaczynamy od 9.00

[31-05-2022]

Wsparcie dla rozwoju kompetencji kluczowych oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

[24-05-2022]

Egzamin Ósmoklasisty

Dziś rozpoczęły się Egzaminy Ósmoklasity. Potrwają trzy dni: język polski, matematyka oraz język obcy.
Życzymy powodzenia!

[13-05-2022]

Bieg im. Bronisława Malinowskiego

Dnia 4 czerwca br. (sobota) odbędzie się 41 bieg im. Bronisława Malinowskiego. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do udziału w tej imprezie sportowej. Czas jest nietypowy ale to ze względu na uczczenie 71 rocznicy narodzin Bronisława Malinowskiego. Zapisy jak i wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie www.biegimalinowskiego.pl. Zapisy trwają do 29 maja ale liczba miejsc jest ograniczona w każdym biegu rocznikowym dlatego jak najszybciej zapisujcie się na bieg. POWODZENIA!

[29-04-2022]

Nasi uczniowie występowali 3 maja na Rynku.

Harmonogram obchodów rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 Maja".

Uroczystości rozpoczęły się już o godz. 9:45, od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Niepodległości, skąd uczestnicy udali się bezpośrednio do Bazyliki Kolegiackiej (Fary), gdzie o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny.

Z kolei na godz. 11.00 na Rynku odbył się występ artystyczny uczniów naszej szkoły, a o godz. 11.15 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego odbyła się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. O godz. 12.00 rozpoczął się też dzień otwarty Fortu Wielka Księża Góra na ul. Droga Graniczna.

[14-04-2022]

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Aby nastrój tych świąt przybranych wiosenną radością i beztroską utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności życzą: Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 15.

[16-03-2022]

Wyprawka dla uczniów z Ukrainy.

Zwracamy się z prośbą o włączenie do zbiórki pt. "AKCJA - WYPRAWKA"

Niebawem, w naszej szkole, naukę podejmie kilkoro uczniów w różnych klasach. Chcemy ułatwić im start w nowej rzeczywistości i obdarzyć ich tym, co dla nich niezbędne. Potrzeby są wielkie, ale wierzymy, że dobra w Waszych sercach jest jeszcze więcej. Zapraszamy do włączenia się w akcję Rodziców, Uczniów, Pracowników SP 15. Liczymy na Was.

[07-03-2022]

Zbiórka darów dla Ukrainy.

Szanowne Grono Pedagogiczne, Drodzy Pracownicy, Czcigodni Rodzice, Uczniowie.

Dziś zapakowaliśmy wszystkie dary i przekazaliśmy do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Grudziądzu. Składamy wszystkim i każdemu z osobna, słowa serdecznych PODZIĘKOWAŃ za ogrom dobra, którym się podzieliliście. Każdego dnia, całe mnóstwo rzeczy trafiało do szkolnego magazynu. Tam, Pani Natalia wraz z uczennicami z klasy 7a, pieczołowicie segregowały i sprawdzały wszystko, by dziś mogło to pojechać do potrzebujących. Chylimy czoła przed każdym z Was, za okazane serce i wrażliwość. Pięknie dziękujemy, że można na WAS zawsze liczyć. 15stka nie zawodzi!!!

Ps. Serdeczne podziękowania dla p. Janka oraz chłopców z klasy 7a i 8b za pomoc w dzisiejszym załadunku. Tak 3mać!!!

[03-03-2022]

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Do nas wszystkich, w tym do dzieci, docierają informacje ze świata, informacje o wojnie na Ukrainie. Dzieci obserwują rodziców, dorosłych, ich reakcje, oglądają programy telewizyjne, korzystają z Internetu. I one, tak jak dorośli, odczuwają strach, obawę, smutek, rozpacz. Ważną rzeczą jest, aby dziecko zrozumiało co się dzieje i miało z kim podzielić się swoimi odczuciami, obawami, emocjami. Najważniejszą rzeczą jest mówienie prawdy. Język powinien być dostosowany do wieku dziecka. Dorosły powinien nazywać i akceptować emocje. Zaprzeczanie i udawanie, że nic się nie dzieje, na pewno napełnia ich niepokojem. Dzieci widzą, że jesteśmy niespokojni, zdenerwowani, doświadczamy trudnych emocji. Bardzo ważne jest, aby mówić o uczuciach, mówić otwarcie. Niezależnie od wieku dziecka należy skupić się na tym, co się dzieje tu i teraz, nie wybiegać za daleko w przyszłość, nie katastrofizować, ale też nie kłamać i nie obiecywać tego, czego nie jesteśmy pewni, czego nie możemy zagwarantować. Otwarcie powiedzmy „nie jestem w stanie tego obiecać”. Bezpieczeństwo jest podstawową potrzebą każdego z nas. Dorośli powinni zapewnić dzieciom wsparcie, zrozumienie. Bądźmy blisko dzieci i reagujmy na ich sygnały, na ich potrzeby i zachowania.

Kilka linków do ciekawych artykułów:
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
Dzieci nie powinny słyszeć kłamstw.
Porady psychologa, jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie.
Coraz więcej dzieci ma zaburzenia lękowe.

[28-02-2022]

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne organizuje zbiórkę dla Ukrainy w naszej szkole!

Drodzy Rodzice, Pracownicy i Uczniowie. „Piętnastka” działa. Dziś pierwszy dzień zbiórki darów serca dla Ukrainy. Jest ich całe mnóstwo. Pierwsze dary zostały już przekazane i pojechały na granicę polsko – ukraińską. DZIĘKUJEMY WAM za każdy gest solidarności, za SZLACHETNE SERCE. DZIĘKUJEMY, że zawsze można na Was liczyć. W związku z licznymi pytaniami, zamieszczamy zaktualizowaną listę rzeczy, które są najbardziej potrzebne… Działajmy dalej i POMAGAJMY.

[14-02-2022]

Cześć i chwała Bohaterom!

14 lutego to nie tylko walentynki, warto pamiętać, że tego samego dnia w 1942 roku powstała Armia Krajowa.

W 2022 r. przypada 80. rocznica powstania Armii Krajowej – sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego, jednej z najlepiej zorganizowanych podziemnych organizacji wojskowych w Europie, która walczyła z niemieckim okupantem. Armia Krajowa (AK) była konspiracyjną organizacją wojskową stanowiącą integralną część Sił Zbrojnych RP. Podlegała Naczelnemu Wodzowi i Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Korzenie Armii Krajowej sięgają zawiązanej w nocy z 26 na 27 września 1939 r. przez grupę wyższych oficerów z gen. Michałem Karaszewiczem-Tokarzewskim na czele, konspiracyjnej organizacji Służba Zwycięstwu Polski. Stała się ona zalążkiem rozbudowanego później Państwa Podziemnego. SZP została przekształcona najpierw w 1940 r. w Związek Walki Zbrojnej. 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie.
Cześć i chwała Bohaterom!

[01-02-2022]

Trwają zapisy do klasy pierwszej w tym również do klasy integracyjnej.

"Integracja - wszyscy możemy więcej"

Każde dziecko w naszej klasie spotyka się z indywidualnym podejściem ze strony nauczycieli. W pracy z dziećmi kierujemy się empatią, szacunkiem i rozsądną autentycznością. Niezwykle ważne jest dla nas stworzenie komfortowego środowiska, w którym dzieci mogą wyrazić swoje uczucia, emocje i myśli. Jako klasa bierzemy udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach takich jak: projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”, wieloletnia współpraca ze schroniskiem dla zwierząt, udział w akcjach organizowanych przez miasto, szkoły. Podczas tych wydarzeń dzieci mają szansę uczyć się współpracy, wzmacniać kompetencje społeczne, doświadczać empatii jak i nawiązywać nowe relacje z rówieśnikami. Zwracamy uwagę na cechy osobowościowe dzieci, ich temperament czy podejmowane przez nie aktywności, dzięki czemu możemy umiejętnie dostosować program lekcji do potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych dzieci. Dzięki holistycznemu podejściu dbamy o płaszczyznę emocjonalną, społeczną i edukacyjną każdego dziecka.

Zaobacz zaproszenie

Więcej informacji pod nr tel. 56 46 274 08

[01-02-2022]

Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023 odbywają się:
od 01.02.2022 r. do 04.03.2022 r. (dla dzieci z obwodu szkoły) oraz
od 07.03.2022 r. do 21.03.2022 r. (dla dzieci spoza obwodu szkoły)

1. Dzieci urodzone w roku 2015 r. (7-letnie).

2. Dzieci, którym na wniosek rodziców w roku szkolnym 2021/2022 odroczono rozpoczęcie spełnienia obowiązku szkolnego.

3. Dzieci urodzone w 2016 r. (6-letnie), które na wniosek rodziców jako sześciolatki mogą być zapisane do klasy pierwszej (jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzednim lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

4. Obwód szkoły obejmuje następujące ulice:
- Brzeźna,
- Bydgoska nr parzyste od 18 do końca oraz nr nieparzyste od 11 do końca,
- Chełmińska nr parzyste od 28 do 104,
- Ciołkowskiego,
- Heweliusza,
- Kalinkowa,
- Kępowa,
- Kopernika,
- Kosmonautów,
- Laskowicka,
- Piaskowa,
- Wiślana.

Szczegółowe terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego zawarte są w Załączniku Nr 1 do Zarządzenia Nr 75/22 Prezydenta Grudziądza z dnia 26.01.2022 r.

Zaobacz dokumenty

[20-12-2021]

Jasełka 2021

Podziękowania za udział w projekcie Jasełka 2021 dla uczniów: Antosia Grabińska kl.3A, Tymek Leissa kl. 2B, Klaudia Haidek 7a, Hania i Ula Marony, dla Dyrekcji SP 15, nauczycieli: Ewy Chylewskiej, Izabeli Majewskiej, Aleksandry Kempskiej Doroty Rosińskiej, Anny Lelonek, Malwiny Kasprowicz, Sandry Daraż, Natalii i Michała Marony oraz Sebastiana Leissa. Szczególne podziękowania za montaż i realizację nagrania dla Pana Krzysztofa Dziedzica.

[15-12-2021]

Wesołych świąt

[15-12-2021]

Harmonogram lekcji zdalnych od 20.12.2021 r.

Zajęcia zdalne będą prowadzone zgodnie ze szkolnym planem. Każda lekcja trwać będzie do 30 minut, a między wszystkimi zaplanowano równe 10 minutowe przerwy.

Harmonogram godzinowy lekcji dla nauczania zdalnego:

 1. od 8.00 do 8.30
 2. od 8.40 do 9.10
 3. od 9.20 do 9.50
 4. od 10.00 do 10.30
 5. od 10.40 do 11.10
 6. od 11.20 do 11.50
 7. od 12.00 do 12.30
 8. od 12.40 do 13.10
 9. od 13.20 do 13.50

Zasady prawidłowej zdalnej pracy uczniów:

 1. Uczniowie punktualnie dołączają do zajęć na platformie „MS Teams”, zgodnie z planem lekcji.
 2. Są przygotowani do zajęć tak samo jak w nauczaniu tradycyjnym w szkole.
 3. Podczas lekcji on-line są aktywni, odpowiadają na pytania nauczyciela.
 4. Zgłaszają chęć wypowiedzi klikając ikonkę "podniesionej ręki".

[01-12-2021]

List ministrów dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

List Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji: pobierz w pdf

[11-11-2021]

Święto Niepodległości

Szczegółowy program uroczystości:

10.11.2021 r.

 • godz. 18.00 Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Koncert chóru TIBI MARIAE „Pieśni Niepodległej”

11.11.2021 r.

 • godz. 9.40 - Złożenie kwiatów przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego
 • godz. 10.00 Bazylika Św. Mikołaja - Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. kan. Dariusza Kunickiego
 • godz. 11.00 Rynek - Występ artystyczny młodzieży z II LO w Grudziądzu, rozdawanie chorągiewek i kotylionów w barwach narodowych
 • godz. 11.15 Rynek - Uroczystości patriotyczne z udziałem Wojska Polskiego; przemówienie Prezydenta Miasta, złożenie wieńców przy Pomniku Żołnierza Polskiego
 • godz. 11.00-16.00 Fort Wielka Księża Góra - Festyn militarny
 • godz. 15.00 Fort Wielka Księża Góra - Koncert patriotyczny „Gloria Victis” z udziałem m.in. Iwony Węgrowskiej
 • godz. 18.00 Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi - Koncert „Nowe przestrzenie kameralistyki” w wykonaniu zespołu ALDO DUO

[30-09-2021]

Ogłoszenie terminów dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Terminy dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: zobacz

[15-09-2021]

Zapisy do udziału w "Biegu Malinowskiego"

Od 15 września zapisy do udziału w "Biegu Malinowskiego" dokonuje się indywidualnie pod adresem e-mail: biuro@biegimalinowskiego.pl

[06-09-2021]

Wnioski na stypendium szkolne

Do dnia 15 września 2021 r. należy złożyć wypełnione i udokumentowane wnioski na stypendium szkolne. Wnioski można odbierać w gabinecie pedagoga.

[30-08-2021]

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19

Szczegółowe informacje o rejestracji na szczepienie:

Dokumenty do pobrania i wydruku przed szczepieniem:

[30-08-2021]

Zasady zachowania w częściach wspólnych naszej szkoły

[30-08-2020]

Szkolna stołówka - płatność przelewem

Od 8-go września rusza stołówka szkolna. Płatności przyjmujemy tylko przelewem.

Informacje o stołówce szkolnej i płatnościach - zobacz więcej

[30-08-2021]

Film edukacyjny dotyczący szczepień dla uczniów kals 4-8, przygotowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia. W pakiecie znalazły się filmy, scenariusze lekcji oraz dodatkowe materiały edukacyjne. Zestawy te będą pomocne w zorganizowaniu tygodnia informacyjnego w szkołach – lekcji z uczniami oraz spotkań informacyjnych z rodzicami. Wszystkie materiały zostaną zamieszczone także na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE).

Film edukacyjny dla uczniów klas IV-VIII: zobacz na YouTube

[30-08-2021]

Zbiórka dla naszej śmiertelnie chorej uczennicy

Nasza 14-letnia uczennica Kinga Szwiec jest śmiertelnie chora na białaczkę. Niestety lek, który przyjmuje przestał być refundowany od września tego roku...

Link do zbiórki dla Kingi: www.siepomaga.pl/kinga-szwiec

[25-08-2021]

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 1-go września 2021 r.

 • Klasy I godz. 09.00 - sala gimnastyczna (uczeń + jeden rodzic/opiekun)
 • Klasy II-IV godz. 09.00 - sale lekcyjne (tylko uczniowie)
 • Klasy V-VIII godz. 10.00 - sale lekcyjne (tylko uczniowie)
 • Wykaz sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą umieszczony będzie 01.09 na drzwiach wejściowych do szkoły.

[23-08-2021]

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/22

Wykaz podręczników: pobierz w pdf

[11-08-2021]

Wyprawka dla "Pierwszaka"

Codzienne wyposażenie tornistra:

 1. podręczniki – tylko części potrzebne do aktualnej pracy,
 2. zeszyt do kaligrafii w kolorowe linie i w kratkę,
 3. zeszyt 16-kartkowy w kratkę – zeszyt informacyjny,
 4. piórnik (pióro lub długopis, 2 ołówki, gumka, linijka 20 cm, klej, nożyczki, kredki ołówkowe, zielony długopis),
 5. legitymacja szkolna, chusteczki higieniczne, patyczki do liczenia.

Wyposażenie przybornika:

 1. blok rysunkowy- biały i kolorowy,
 2. blok techniczny- biały i kolorowy,
 3. farby plakatowe, pędzel gruby i cienki,
 4. wycinanki – 2 zeszyty,
 5. plastelina,
 6. kredki świecowe, pastele olejne,
 7. gazeta,
 8. kubek.

Strój gimnastyczny:

 1. krótkie spodenki,
 2. biała koszulka z krótkim rękawem,
 3. skarpetki,
 4. trampki.

Informacja dla rodziców: wrzesień miesiącem opłat:

 • składka na ubezpieczenie,
 • Rada Rodziców.

Proszę przygotować 1 zdjęcie do legitymacji szkolnej.